İLK VE ACİL YARDIM PROGRAMINA KAYIT YAPTIRACAK

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

1. YÖK Kılavuzunda belirtilen madde 233’teki hususları taşımaları şarttır.

2. Öğrenci Adayı olabilmek için öğrenci adayı doğum tarihi 2001 (17 yaş ve üstü) ve daha öncesi yıllardır. 2002 doğumlular öğrenci adayı olarak başvuramazlar.

3. Alınacak sağlık raporu, ikamet adresinde varsa Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi, yoksa tam teşekküllü Devlet Hastanesinden en az 4 uzman (Ortopedi, Psikiyatri, Dâhiliye, Göz) kontrolünden geçilerek alınmalıdır.

4. Boy - Kilo oranını Sağlık Raporunda bildirmeleri gerekmektedir.

5. Kayıt esnasında öğrencilerin sağlık raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İstenilen Sağlık Raporunu Öğrenci adayı getirmediği takdirde öğrencinin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

 

Bk. 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir

 

 


31 Ağustos 2018